• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

KARABURUN ZEYTİNYAĞI

Karaburun

ZEYTİNYAĞI

Olgunlaşmış zeytinlerin elle toplandığı, asit değeri 1.5-2.0 arasında bulunan Kontini Sistem Makinelerde vucut ısısı değerinde  sıkılmış, Natural Zeytinyağlarını öneriyoruz. 

Kalitesini Anlamak için bu testi mutlaka uygulayın

- Salatalarınızda zeytinyağı kullanınız

- Yumurtalarınızı zeytinyağında pişiriniz

MUCİZE

ZEYTİN YAPRAĞI ÇAYI NASIL YAPILIR?

Zeytin yaprağı çayı yapmanın birkaç farklı yolu mevcut olmakla birlikte, en yüksek verimi almanızı sağlamak açısından bu yötemden bahsediyoruz. Detaylı bilgiye aşağıda belirtmiş olduğumuz linkten ulaşabilirsiniz.

Önceden klorsuz suyla yıkamış olduğunuz zeytin yapraklarınızı, robotunuza atarak ya da bıçak yardımıyla ince ince keserek çay haline getirelim. Daha sonra 3 dakika boyunca kaynatmış olduğumuz 1 litre suyumuzun içerisine 15 çay kaşığı zeytin yaprağı çayımızı atalım 3-5 dakika kadar kaynatmaya devam edelim. Daha sonra 10-15 dakika demlenmesini bekleyelim. Bu sure içerisinde suyumuzun sıcak kalmasına özen gösterelim. Bir bardak çaya damak zevkinize göre (Bizim önerimiz çeyrek limonun yarısı)limon ilave ederek karıştıralım. Çayımız içilmeye hazırdır. Afiyet olsun.

Detaylı Bilgi

ZEYTİNYAĞI

ZEYTİNYAĞI

Ayaklarınızın altında ezin dedi Zeus. Sonra gülümsedi ve karıştı gökyüzüne...

Halkı sordu bu nedir?

Sonra Athena cevapladı bu sefer;

'Bu Ölmez Ağacın Özüdür. Artık Ölüm uğramayacak bu diyarlara. Bu size Zeusun armağanıdır.'

İşte böyle başladı Zeytinyağı hikayemiz.

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

 - Karaburun Zeytinyağları yaklaşık %30 hurma zeytini yağı içermektedir. Bu nedenle kendine özgü muhteşem bir aromaya sahiptir

- Karaburunda Hurma Zeytini oluşumu beklenmesi nedeniyle Zeytinyağlarımız %100 olgunlaşmış zeytinlerden elde edilmiştir

- Zeytinlerimiz vucut ısısı sıcaklığı değerinde kontini sistem zeytinyağı fabrikasında sıkılmıştır

 

ZEYTİNYAĞI ÖZELLİKLERİ

- Zeytinyağının aroması en önemli faktördür. Olgunlaşmadan kopartılan zeytinler oluşum evrelerini tamamlayamazlar. Bu nedenle verim düşer. Olgunlaşmadan kopartılan meyveleri örnek vermek mümkündür. (olgunlaşmadan kopartılan muzlar vb.)

- Zeytinyağının rafine olmamasına özen göstermelisiniz. Rafine yağlar özelliklerini maalesef yitirmektedirler. Rafine yağlar mineral değeri bakımından fakir yağlardır. 

- Zeytinyağının Asit değeri çok önemli olmamakla birlikte bazen avantaj bile yaratabilir. İçerdiği asit ve mineral yoğunluğu açısından 1.5-2 asit değerine sahip zeytinyağlarının sağlık açısından zararı olmadığı gibi,oleik asit nedeniyle faydası bile bulunur. Kıstas damak zevkinizin kabul edebileceği ölçülerdir. (Toplama sonrası yapılan hatalar nedeniyle ve Saklama şartları sonucu asit oranının artması kasdedilmemektedir.)

- Kaliteli zeytinyağında mutlaka zeytin kokusunu hissedersiniz.

- Harmanlanmıştır ibaresi bulunan zeytinyağlarını önermemekteyiz.

- Ölmez ağacın zeytinyağını mutlaka deneyiniz. Karaburun'un zeytinyağını denemeden zeytinyağı tüketmiş sayılmazsınız!

Site Haritası