KARABURUN ZEYTİNYAĞI

Karaburun

ZEYTİNYAĞI

Olgunlaşmış zeytinlerin elle toplandığı, asit değeri 1.5-2.0 arasında bulunan Kontini Sistem Makinelerde vucut ısısı değerinde  sıkılmış, Natural Zeytinyağlarını öneriyoruz. 

Kalitesini Anlamak için bu testi mutlaka uygulayın

- Salatalarınızda zeytinyağı kullanınız

- Yumurtalarınızı zeytinyağında pişiriniz

MUCİZE

ZEYTİN YAPRAĞI ÇAYI NASIL YAPILIR?

Zeytin yaprağı çayı yapmanın birkaç farklı yolu mevcut olmakla birlikte, en yüksek verimi almanızı sağlamak açısından bu yötemden bahsediyoruz. Detaylı bilgiye aşağıda belirtmiş olduğumuz linkten ulaşabilirsiniz.

Önceden klorsuz suyla yıkamış olduğunuz zeytin yapraklarınızı, robotunuza atarak ya da bıçak yardımıyla ince ince keserek çay haline getirelim. Daha sonra 3 dakika boyunca kaynatmış olduğumuz 1 litre suyumuzun içerisine 15 çay kaşığı zeytin yaprağı çayımızı atalım 3-5 dakika kadar kaynatmaya devam edelim. Daha sonra 10-15 dakika demlenmesini bekleyelim. Bu sure içerisinde suyumuzun sıcak kalmasına özen gösterelim. Bir bardak çaya damak zevkinize göre (Bizim önerimiz çeyrek limonun yarısı)limon ilave ederek karıştıralım. Çayımız içilmeye hazırdır. Afiyet olsun.

Detaylı Bilgi

AHMET MARANKİ ZEYTİN ÇEKİRDEĞİNİN FAYDALARI

Türkiye'de Konu hakkında yeterli çalışma yapılmamış olması nedeniyle site olarak, konuyla ilgili herhangi bir öngörümüz bulunmamaktadır.

Zeytin Çekirdeğinin Faydaları - Zeytin Çekirdeği Yutmak


Aşağıda okuyacağınız makale Bulgar ve ABD li bilim adamlarının yaptıkları çalışmalar temel alınarak hazırlanmıştır. Bu araştırmaların hepsinde zeytin çekirdeğinin boğaz boşluğundan mideye inene kadar eridiği gerek denekler üzerinde yapılan çalışmalar gerekse cihazlarla tespit edilmiştir. 

Otorite olarak kabul edilen uzmanlar en gelişmiş şartlarda dahi bir ilaç yapsa bu ilacı insanlar üzerinde test etmeden, senelerce hatta birkaç nesil gözlemlemeden neticesi net olarak şudur diyebilmek imkânsızdır. 

Zeytin çekirdeğinin yutulması günümüz insanları arasında yeni duyulan bir şey olmasına rağmen eskilerin birçoğunun yaptığı bir uygulamadır. Yani olumlu etki ve tesirleri senelerdir hatta asırlardır bilinmektedir. 
1985 li yıllarda başlayan araştırmalar bugüne kadar devam ettirilmektedir. Yaklaşık 25 sene süren neticede karşılaşılan hadiseler hayret vericidir. Bu neticelere bin kişi değil belki yüz binlerce insan tarafından karşılaşılmıştır demek daha doğrudur: 

Midesinde yanma olan herkes zeytin çekirdeğini yuttuktan sonra rahatladığını ifade etmiştir. 

Zeytin çekirdeğini yutan kimseler sindirim yolu rahatsızlıklarının bittiğini(kabızlık gibi) ifade etmişlerdir. 

Zeytin çekirdeği yutan kişilerde basur problemiyle karşılaşılmamış, hatta basuru olup ta yutanlar iyileştiklerini ifade etmişlerdir. 

Zeytin çekirdeğini senelerdir yuttuğunu bildiğimiz insanlarda kanser hadisesine nadiren rastlanılmıştır. 


Son günlerde gelen yoğun telefon trafiğinden dahi birkaç gündür zeytin çekirdeklerini yutmaya başlayıp ta yukarıdaki benzeri rahatlamaları hissettiklerini söyleyen onlarca insan vardır. 


Tavsiyemiz bizzat kendinizin denemesidir. Günde yediğiniz 5–6 tane zeytin çekirdeğini yutun ve kararı kendiniz verin. Ne biz nede bir başkası değil bizatihi kendi vücudunuz buna karar versin. Faydasını görürseniz lütfen çevrenizdekilerle de, evinizdeki küçük çocuklarda dâhil olmak üzere, buuygulamayı yapın. 

Bizim elde ettiğimiz verilere göre aklımızın almayacağı kadar şifalı bir doğal uygulamadır. Yapmanın zarar değil fayda verdiğine inanıyor ve çevremize şiddetle tavsiye ediyoruz. 


Zeytinyağı asırlardır en iyi, en mükemmel yağ olarak bilinen gıda maddesidir. Hatta reklâmlar da bile mucize olarak lanse edilir. 

Yemeklik zeytinyağı normal şartlar altında muhafaza edilirse bozulmadan yenilebilecek evsafta asırlarca kalabilen yegâne yağdır. Nitekim arkeolojik kazılarda 3 bin, 5 bin yıl önce olduğu tahmin edilen mezarların yanında bozulmamış evsafta zeytinyağı da bulunabilmektedir. Zeytinyağında +10 derecelerde donmayı temin eden de bu maddelerdir.Yani evinize satın alacağınız zeytinyağının buzdolabında donabilen olmasına dikkat ediniz. 


Zeytinyağından sabun yaparsanız yağlı ciltlerde yağ dengesini, kuru ciltlerde ise yağlandırma özelliği temin eden bir hususiyet olduğunu tespit edersiniz. Yağ içerisinde antioksidan (bozulmadan kalabilme), sabun içerisinde re-oily (geri yağlandırıcı) olarak tabir ettiğimiz özellikleri sağlayan bu madde veya maddelerin ne olduğu bugün dahi bilinememektedir. Bu maddelerin ne olduğunun bilinmesi belki de çok uzun yıllar sağlıklı bir şekilde yaşamanın da ipuçları olabilecektir. 


Zeytinyağını diğerlerinden farklı kılan bu madde veya maddeler en yoğun halleri ile zeytin çekirdeğinin içerisindedir. Herhangi bir zeytin çekirdeğinin her iki ucunu hafifçe törpülerseniz çekirdeğin içinin oyuk olduğunu ve içerisinde pıhtılaşmış veya çok koyu kıvamlı bir yağ olduğunu görürsünüz. Bahse konu olan maddelerin burada ki konsantrasyonu %80 lere varan miktarlardadır. Zeytin çekirdeği muhteviyatında ki bu faydayı elde etmek için ise zeytin çekirdeklerini atmayıp yutmak gerekir. 


En gelişmiş cihazlarla yapılan araştırmalar zeytin çekirdeğinin boğaz boşluğundan geçip mideye ulaştığı anda eridiğini tespit etmiştir. Hazmı en kolay olan yiyecek maddesi zeytin çekirdeğidir. Bu uygulamanın insan vücuduna faidelerinin ise:

 
1-ülser gastrit gibi mide problemlerini bitirdiği; 
2-bağırsak ve sindirim yollarını düzenlediği; 
3-Basur ve prostatı engellediği; 

4-İç organlarda oluşabilecek kanserojen hücre riskini binde birlere indirgediği.Lütfen yediğimiz tüm zeytin çekirdeklerini atmayıp yutalım. 

ÖNEMLİ NOT: Zeytin çekirdeklerinin ögütülmesine ihtiyaç yoktur.ZEYTİNYAĞI

Ayaklarınızın altında ezin dedi Zeus. Sonra gülümsedi ve karıştı gökyüzüne...

Halkı sordu bu nedir?

Sonra Athena cevapladı bu sefer;

'Bu Ölmez Ağacın Özüdür. Artık Ölüm uğramayacak bu diyarlara. Bu size Zeusun armağanıdır.'

İşte böyle başladı Zeytinyağı hikayemiz.

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

 - Karaburun Zeytinyağları yaklaşık %30 hurma zeytini yağı içermektedir. Bu nedenle kendine özgü muhteşem bir aromaya sahiptir

- Karaburunda Hurma Zeytini oluşumu beklenmesi nedeniyle Zeytinyağlarımız %100 olgunlaşmış zeytinlerden elde edilmiştir

- Zeytinlerimiz vucut ısısı sıcaklığı değerinde kontini sistem zeytinyağı fabrikasında sıkılmıştır

 

ZEYTİNYAĞI ÖZELLİKLERİ

- Zeytinyağının aroması en önemli faktördür. Olgunlaşmadan kopartılan zeytinler oluşum evrelerini tamamlayamazlar. Bu nedenle verim düşer. Olgunlaşmadan kopartılan meyveleri örnek vermek mümkündür. (olgunlaşmadan kopartılan muzlar vb.)

- Zeytinyağının rafine olmamasına özen göstermelisiniz. Rafine yağlar özelliklerini maalesef yitirmektedirler. Rafine yağlar mineral değeri bakımından fakir yağlardır. 

- Zeytinyağının Asit değeri çok önemli olmamakla birlikte bazen avantaj bile yaratabilir. İçerdiği asit ve mineral yoğunluğu açısından 1.5-2 asit değerine sahip zeytinyağlarının sağlık açısından zararı olmadığı gibi,oleik asit nedeniyle faydası bile bulunur. Kıstas damak zevkinizin kabul edebileceği ölçülerdir. (Toplama sonrası yapılan hatalar nedeniyle ve Saklama şartları sonucu asit oranının artması kasdedilmemektedir.)

- Kaliteli zeytinyağında mutlaka zeytin kokusunu hissedersiniz.

- Harmanlanmıştır ibaresi bulunan zeytinyağlarını önermemekteyiz.

- Ölmez ağacın zeytinyağını mutlaka deneyiniz. Karaburun'un zeytinyağını denemeden zeytinyağı tüketmiş sayılmazsınız!

Site Haritası