• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

KARABURUN ZEYTİNYAĞI

Karaburun

ZEYTİNYAĞI

Olgunlaşmış zeytinlerin elle toplandığı, asit değeri 1.5-2.0 arasında bulunan Kontini Sistem Makinelerde vucut ısısı değerinde  sıkılmış, Natural Zeytinyağlarını öneriyoruz. 

Kalitesini Anlamak için bu testi mutlaka uygulayın

- Salatalarınızda zeytinyağı kullanınız

- Yumurtalarınızı zeytinyağında pişiriniz

MUCİZE

ZEYTİN YAPRAĞI ÇAYI NASIL YAPILIR?

Zeytin yaprağı çayı yapmanın birkaç farklı yolu mevcut olmakla birlikte, en yüksek verimi almanızı sağlamak açısından bu yötemden bahsediyoruz. Detaylı bilgiye aşağıda belirtmiş olduğumuz linkten ulaşabilirsiniz.

Önceden klorsuz suyla yıkamış olduğunuz zeytin yapraklarınızı, robotunuza atarak ya da bıçak yardımıyla ince ince keserek çay haline getirelim. Daha sonra 3 dakika boyunca kaynatmış olduğumuz 1 litre suyumuzun içerisine 15 çay kaşığı zeytin yaprağı çayımızı atalım 3-5 dakika kadar kaynatmaya devam edelim. Daha sonra 10-15 dakika demlenmesini bekleyelim. Bu sure içerisinde suyumuzun sıcak kalmasına özen gösterelim. Bir bardak çaya damak zevkinize göre (Bizim önerimiz çeyrek limonun yarısı)limon ilave ederek karıştıralım. Çayımız içilmeye hazırdır. Afiyet olsun.

Detaylı Bilgi

ZEYTİN YAPRAĞI ÇAYI

 ZEYTİN YAPRAGI ÇAYI NASIL HAZILANIR?

Zeytin yaprağı çayı hazırlamak çok basittir. 1 Litre klorsuz suya 8 ila 10 adet önceden duru suyla dezenfekte edilmiş zeytin yaprağını ekleyerek 3 ila 5 dakika kaynatın. 10 dakika demlenmesine izin verin. Damak zevkinize göre limon yada bal ile tatlandırarak afiyetle içebilirsiniz. Diğer bir alternatif ise, zeytin yapraklarını ince ince kıyıp küçük parçacıklar haline getirdikten sonra, bir bardak sıcak suya iki çay kaşığı zeytin yaprağı katıp 3 dakika demlenmesini bekledikten sonra dileğinize göre bal ya da limonla tatlandırarak tüketmek olabilir.

 

ZEYTİN YAPRAĞI ÇAYININ FAYDALARI NELERDİR?

Dünyanın en uzun ömürlü ağacı olan zeytin ağacı, uzun yaşamının sırrını oleuropin diye bilinen bir maddeye borçludur. Oleuropein maddesi zeytin ağacının tamamında mevcut olmakla birlikte, bu madde ağacı zararlı mikroorganizmalara karşı korumada adeta bir kalkan görevi görmektedir. Amerikan Kanser araştırma Enstitüsünün yaptığı çalışmalarda zeytin yaprağına sıkça rastlamak mümkündür. Doğal antibiyotik olarak Amerikan vatandaşlarına zeytin yaprağı çayı önermektedirler.

Zeytin yaprağının en büyük hammadde üreticisi Çin, en büyük tüketicisi ise Amerika’dır. Tablo açıkça dile getirilmemekle birlikte (ilaç sektöründe Pazar payını kaybetmemek için dile getirilmemektedir.)Kanser ve HIV virüsüne karşı zeytin yaprağı kullanıldığı bilinmektedir.

Oleuropein aynı zamanda glikozittir. Glikozitler hücre duvarlarını güçlendirerek vücudun bağışıklık sistemini güçlendirirler. Zeytin yaprağı zeytinyağının içerdiği bütün bileşimlere sahiptir.

Soluduğumuz havada bulunan oksijenin bir kısmı vücudumuzda sigara, egzoz kirli hava gibi etkenler nedeniyle serbest radikal adı verilen zehirli bir maddeye dönüşmekte olup,  hastalık, direnç kaybı ve yaşlanmanın temel nedenini oluşturmaktadırlar. (Örnek olarak demirin paslanması)

İnsan vücudunda ise serbest radikallere karşı antikor olarak üretilen ve serbest radikallerin verdiği zararı minimize etmeye yarayan antioksidanlar bulunmaktadırlar.  Antioksidanlar hormonal dengeyi koruyabilir,  hastalıklara karşı direnç oluşturabilir ve yaşlanma sürecini geciktirebilirler. Zeytin ürünlerinin tamamında bulunan biyofonnoller, antioksidan üretimine katkıda bulunarak, serbest radikallere karşı önemli rol oynarlar.

Zeytin yaprağı çayının çok düşük dozajda alınması bile grip, nezle gibi virüs temelli rahatsızlıklarda çok etkili olduğu tıp alanında yapılan çalışmalarla ortaya konulmuş ve ispatlanmıştır.

Ayrıca kalp kasını güçlendirdiği, kolesterole, kan şekerine, yüksek tansiyona iyi geldiği deneylerle sabit olup, tıbben ispatlanmıştır. Virüslerin kendilerini kopyalamalarına engel olarak her türlü hastalıkla etkin mücadele kabiliyeti kazandırır.

Zeytin yaprağı özütünün ilaç tedavisi yanında tamamlayıcı tedavi olarak kullanılması uygun olacaktır. Kronik yorgunluğu azaltıcı ve bağışıklık sistemini güçlendirici etkisinden mutlaka yararlanılmalıdır. Etkin olarak zeytin yaprakları ateş düşürücü özellik taşırlar.

Zeytin yaprağı kırışıklık azaltıcı bir etkiye sahiptir. Güneşin zararlı etkilerinden korumaya yardımcı olur. Aynı zamanda selülit giderici olarak kullanılmasında yarar vardır. Yaşlanmayı geciktirir.  

 

Zeytin Yaprağı Çayının Tedavi Ettiği Rahatsızlıklar 

Kan Şekeri Seviyesini Düzenleme
LDL Kollestrol Seviyesini Düzenleme
Antioksidan Etki
Bronşit
Soğuk Algınlığı
Kulak Enfeksiyonları
Fibromalarya
Fungal (Mantar) Enfeksiyonları
Herpes Virüsü
Salmonella sp.
Kandidiyasis
Dizanteri
Streptococcus sp.
Kandidiyasis
Dizanteri
Streptococcus sp.
Hepatit A,B,C
Zatürre
Cilt Rahatsızlıkları
Zona
Romatizmal Hastalıklar, Yüksek Tansiyon, Kanser, AIDS
ZEYTİNYAĞI

Ayaklarınızın altında ezin dedi Zeus. Sonra gülümsedi ve karıştı gökyüzüne...

Halkı sordu bu nedir?

Sonra Athena cevapladı bu sefer;

'Bu Ölmez Ağacın Özüdür. Artık Ölüm uğramayacak bu diyarlara. Bu size Zeusun armağanıdır.'

İşte böyle başladı Zeytinyağı hikayemiz.

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

 - Karaburun Zeytinyağları yaklaşık %30 hurma zeytini yağı içermektedir. Bu nedenle kendine özgü muhteşem bir aromaya sahiptir

- Karaburunda Hurma Zeytini oluşumu beklenmesi nedeniyle Zeytinyağlarımız %100 olgunlaşmış zeytinlerden elde edilmiştir

- Zeytinlerimiz vucut ısısı sıcaklığı değerinde kontini sistem zeytinyağı fabrikasında sıkılmıştır

 

ZEYTİNYAĞI ÖZELLİKLERİ

- Zeytinyağının aroması en önemli faktördür. Olgunlaşmadan kopartılan zeytinler oluşum evrelerini tamamlayamazlar. Bu nedenle verim düşer. Olgunlaşmadan kopartılan meyveleri örnek vermek mümkündür. (olgunlaşmadan kopartılan muzlar vb.)

- Zeytinyağının rafine olmamasına özen göstermelisiniz. Rafine yağlar özelliklerini maalesef yitirmektedirler. Rafine yağlar mineral değeri bakımından fakir yağlardır. 

- Zeytinyağının Asit değeri çok önemli olmamakla birlikte bazen avantaj bile yaratabilir. İçerdiği asit ve mineral yoğunluğu açısından 1.5-2 asit değerine sahip zeytinyağlarının sağlık açısından zararı olmadığı gibi,oleik asit nedeniyle faydası bile bulunur. Kıstas damak zevkinizin kabul edebileceği ölçülerdir. (Toplama sonrası yapılan hatalar nedeniyle ve Saklama şartları sonucu asit oranının artması kasdedilmemektedir.)

- Kaliteli zeytinyağında mutlaka zeytin kokusunu hissedersiniz.

- Harmanlanmıştır ibaresi bulunan zeytinyağlarını önermemekteyiz.

- Ölmez ağacın zeytinyağını mutlaka deneyiniz. Karaburun'un zeytinyağını denemeden zeytinyağı tüketmiş sayılmazsınız!

Site Haritası